Wszyscy potrzebują zasad – Tymek Borowski

Od 15 maja w białostockiej Galerii Arsenał będzie można oglądać wystawę Tymka Borowskiego Wszyscy potrzebują zasad, ale każdy potrzebuje innych.

Tymek Borowski, „Portrait of Mr & Mrs Hubbert” (źródło: materiał prasowy organizatora)

Tymek Borowski, „Portrait of Mr & Mrs Hubbert” (źródło: materiał prasowy organizatora)

Na wystawie chcę pokazać kilkanaście prac, w większości całkiem nowych. Spora dotyczy tytułowego tematu (który ostatnio bardzo mnie interesuje), ale dobra wystawa jest jak dobra płyta z muzyką – rzadko kiedy na dobrej płycie mamy kilkanaście piosenek o tym samym. Dlatego chcę też pokazać prace o innych rzeczach.

Niektóre prace na tytułowy temat:

  • Seria portretów bazujących na pogłębionych, psychologicznych wywiadach z modelami. Abstrakcyjne, metaforyczne portrety pokazują ich mentalną konstrukcję, indywidualną technikę życia; infografika o eksperymentalnym szukaniu sposobów na siebie, podpowiadająca jak obalać fałszywe przekonania na temat własnego życia i znajdować sposoby działania dopasowane do własnego charakteru;
  • Film How Culture Works? (zrobiony we współpracy z Rafałem Dominikiem i Jakubem Maińskim), czyli praktyczny podręcznik skutecznego używania kultury – konstrukcji, która organizuje nasz sposób życia i działania. Film opowiada o tym, skąd się biorą i jak ewoluują kultury – zarówno te wielkie, historyczne – jak i współczesne, personalne.

Niektóre prace nie na temat:

  • Śmieci na skraju drogi, czyli studium świata materialnego w formie wielkoformatowego obrazu cyfrowego;
  •  Mój kalendarz na całe życie, który w naoczny sposób udowadnia, jak dużym kawałkiem życia jest każdy pojedynczy dzień;
  • Schemat pokazujący wzajemne relacje najlepszych, najgorszych i takich sobie rozwiązań każdego problemu.

(Tymek Borowski)

Tymek Borowski (ur. w 1984 roku w Warszawie). Studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Leona Tarasewicza. Jeszcze jako student pokazywał swoje prace na indywidualnych i zbiorowych wystawach. Nominowany do konkursu Spojrzenia 2013, zdobył nagrodę publiczności. Początkowo zajmował się głównie malarstwem i stopniowo rozszerzał paletę używanych mediów. Obecnie tworzy filmy, malarstwo cyfrowe, infografiki, prace do Internetu oraz pisze teksty.

Wystawa Wszyscy potrzebują zasad, ale każdy potrzebuje innych – Tymek Borowski
Od 15 maja 2015 roku
Czas trwania: Od 15 maja do 11 czerwca 2015 roku
Galeria Arsenał
Białystok

Dodaj komentarz