Architektura jako narzędzie społeczne

W dniach 13 i 20 maja w Instytucie Cervantesa w Krakowie będzie można wziąć udział w seminarium Architektura jako narzędzie społeczne. Poprowadzi je Diego Llorente Domínguez.

Diego Llorente Domínguez, seminarium „Architektura jako narzędzie społeczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diego Llorente Domínguez, seminarium „Architektura jako narzędzie społeczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architektura warunkuje nasze życie, nawiązywane stosunki społeczne, samopoczucie, odpoczynek, a nawet naszą tożsamość. Dotyczy nas w dużo większym stopniu niż to nam się wydaje. Architektura to również zwierciadło społeczeństwa i historii miasta.

Proponowane seminarium będzie okazją do analizy czynników determinujących architekturę. Omówiony zostanie szeroki wachlarz uwarunkowań: od klimatycznych, przez ekonomiczne i technologiczne, aż do społecznych i kulturowych.

Podczas seminarium zastanowimy się także nad tym, w jaki sposób architektura może wpływać i wpływa na społeczeństwo. Analizie zostaną poddane różne rodzaje budynków mieszkalnych oraz ich rola w procesie integracji społecznej.

Diego Llorente Domínguez – w 2009 roku ukończył studia na wydziale Architektury na Politechnice w Madrycie. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce. Współpracował z biurami architektonicznymi w Polsce i w Hiszpanii, takimi jak: TAC arquitectes Ramon Sanabria arquitectes associats, Urbanmatters, Studio S. Brał udział w wielu polskich i zagranicznych konkursach. Laureat I nagrody na projekt Centrum Spokojnej Starości Santa Barbara (Soria) oraz CARICOM Pawilon na Expo Saragossa 2008.

Seminarium Architektura jako narzędzie społeczne
Uczestniczą: Diego Llorente Domínguez
W dniach 13 i 20 maja 2015 roku, w godzinach 18.00–21.00
Instytut Cervantesa
Kraków

Dodaj komentarz