• 2015-05-09

Smaki i dotyki

9 maja Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na premierę spektaklu Smaki i dotyki w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

„Smaki i dotyki” (źródło: materiały prasowe)

„Smaki i dotyki” (źródło: materiały prasowe)

Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem. Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką.

Poddaję się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.

Stanisław Miedziewski – reżyser teatralny i filmowy, ukończył reżyserię na PWSTiF w Łodzi. Przez kilka sezonów związany był z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, gdzie współpracował z Markiem Okopińskim. Odbył staż w Teatrze Bertolda Brechta w Berliner Ensamble. Prowadził warsztaty teatralne w Art Centre w Cambridge, a także we Francji, Rosji i Danii. Jest laureatem wielu nagród na ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

Spektakl Smaki i dotyki, reż. Stanisław Miedziewski
Premiera: 9 maja 2015 roku
Teatr Współczesny w Szczecinie

Dodaj komentarz