• 2015-05-09

Rubinstein Piano Festival

10 maja w Łodzi rozpocznie się czwarta edycja Rubinstein Piano Festival. Wydarzenie promuje muzykę klasyczną w wykonaniu utalentowanych artystów oraz tworzy przestrzeń do dyskusji o sztuce.

Rubinstein Piano Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Rubinstein Piano Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

IV edycja Rubinstein Piano Festival w Łodzi będzie trwać od 10 do 17 maja. Festiwal jest zogniskowany na wydarzeniach muzycznych, jednak oprócz uczestnictwa w koncertach symfonicznych i fortepianowych, goście będą mogli wziąć udział w szeregu bliskich tematycznie spotkań i dyskusji. Renomowani muzycy z całego globu zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów, repertuarem obejmując zarówno inspiracje twórczością Artura Rubinsteina, jak i wirtuozów muzyki klasycznej, będących fundamentami nurtu. Galowy Koncert Otwarcia odbędzie się 11 maja, a recital fortepianowy Mateusza Borowiaka dwa dni później, 13 maja.

Galowy Koncert Otwarcia odbędzie się 11 maja w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem amerykańskiego pianisty Romana Rabinowicza oraz Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy pod batutą Macieja Nałęcz-Niesiołowskiego. Goście wydarzenia usłyszą uwerturę Es-dur na orkiestrę Symfoniczną I. J. Paderewskiego; III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30 Siergieja Rachmaninowa oraz V Symfonię f-moll, op. 36 Piotra Czajkowskiego. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Drugi z koncertów objętych patronatem przez łódzkiego producenta jest przewidziany na 13 maja. Recital fortepianowy Mateusza Borowiaka – laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli w 2013 roku, również będzie można wysłuchać w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina o godzinie 19:00. Wirtuoz zaprezentuje się m.in. w kompozycjach Bacha czy Busoniego.

Rubinstein Piano Festival
Od 10 do 17 maja 2015 roku
Łódź

Dodaj komentarz