• 2015-05-09

Kwartet, reż. Edward Wojtaszek

10 maja o godzinie 19.00 Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na premierę spektaklu Kwartet Ronalda Harwooda w reż. Edwarda Wojtaszka.

„Kwartet”, afisz (źródło: materiały prasowe)

„Kwartet”, afisz (źródło: materiały prasowe)

Kwartet to sztuka, w której pierwsze, nomen omen, skrzypce grają soliści operowi, spędzający jesień życia w luksusowym domu pogodnej starości dla muzyków. Spokojne życie rubasznego Wilfa, dystyngowanego Rega i dobrodusznej Cissy burzy nieoczekiwane pojawienie się byłej żony Rega, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że psuje ich relacje, to jeszcze krzyżuje plany, ponieważ nie chce wziąć udziału w obowiązkowym występie – kwartecie z Rigoletta Verdiego, w którym cała czwórka święciła swego czasu triumfy. Przygotowania do ostatniego wspólnego koncertu stają dla emerytowanych śpiewaków pretekstem zarówno do wspominania lat świetności i poplątanego życia osobistego, jak i ukazania życia artystów, pełnego tak sukcesów w blaskach fleszy, jak i porażek w gorzkiej samotności.

Autorem Kwartetu jest Roland Harwood, jeden z najpopularniejszych autorów brytyjskich, znany dramaturg i scenarzysta, autor m.in. Garderobianego oraz scenariusza do oscarowego filmu Pianista w reżyserii Romana Polańskiego.

Przekład: Michał Ronikier
Reżyseria: Edward Wojtaszek
Scenografia: Paweł Dobrzycki
Muzyka i opracowanie muzyczne: Katarzyna Brochocka

Udział biorą: Ewa Pietras, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski, Michał Marek Ubysz.

Spektakl Kwartet
Premiera: 10 maja 2015 roku, godz. 19.00
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz