Festiwal Musica Electronica Nova

Od 15 do 23 maja we Wrocławiu trwać będzie 6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej – Musica Electronica Nova.

6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej (źródło: materiały prasowe)

6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej (źródło: materiały prasowe)

Tegoroczna, szósta już edycja festiwalu Musica Electronica Nova będzie obfitować w atrakcje na wielu poziomach: w festiwalowym repertuarze znajdą się pozycje cieszące uszy i oczy, łączące przeszłość z przyszłością, umieszczające klasyczne wątki w nowych kontekstach. Muzyka elektroniczna zabrzmi w tradycyjnej sytuacji koncertowej, jako składowa instalacji multimedialnych, a także na scenie i na wielkim ekranie. Fuzja muzyki elektronicznej i kina będzie jednym z głównych motywów tegorocznej edycji wrocławskiego festiwalu.

Audiowizualny charakter Musica Electronica Nova podkreśla wybór kompozytora-rezydenta. Belgijski artysta Thierry De Mey jest znany ze swojej działalności kompozytorskiej i filmowej – jego dzieła, w których muzyka często towarzyszy olśniewającym obrazom, skupiają się na badaniach nad ruchem i zachowaniem ciała w tańcu. W programie festiwalowym znalazły się wykonania koncertowe najbardziej znanych dzieł Belga, projekcje filmowe oraz instalacja przygotowana razem z Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 – Test Exposure – Centrum Sztuki Wro.

Tradycją festiwalu Musica Electronica Nova jest przedstawienie przeglądu trendów i nowych punktów widzenia we współczesnej muzyce elektronicznej, czego nie zabraknie również podczas tegorocznej edycji. W programie znalazły się dzieła kompozytorów polskich (m.in. Franciszka Araszkiewicza, Wojciecha Błażejczyka, Joanny Woźny) i międzynarodowych (Alejandra Viñao, Masona Batesa, Philippe’a Manoury’ego i innych), w tym wiele polskich premier oraz prawykonań.

Organizatorzy: Narodowe Forum Muzyki oraz Związek Organizatorów Polskich

6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej Musica Electronica Nova
Od 15 do 23 maja 2015 roku
Wrocław

Dodaj komentarz