Natalia LL – fotografia / instalacja / obiekt / video

8 maja o godzinie 18.00 Galeria BWA w Kielcach zaprasza na spotkanie z Natalią LL i wernisaż jej wystawy złożony z kilku innych, m.in. z Secretum et tremor.

Spotkanie i wystawa Natalii LL – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Spotkanie i wystawa Natalii LL – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

W ubiegłym miesiącu zakończyła się jej wystawa Secretum et tremor w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Wystawa zorganizowana przez BWA w Kielcach zawiera większość pokazywanych tam dzieł, ale również została poszerzona o prace z poprzednich etapów twórczości artystki: tych, które na stałe weszły do kanonów sztuki współczesnej.

W Galerii Dolnej zaprezentujemy starsze prace – od filmowej wersji słynnej Sztuki konsumpcyjnej począwszy, przez fotografie z cyklu Sztuka postkonsumpcyjna, Destrukty, po fotograficzną aranżację Biada, film Marzenia Brunhildy – i obiekt rzeźbiarski: Banany (brąz, Kolekcja Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku).

W Galerii Górnej – w małej sali – będzie można obejrzeć unikalne i rzadko pokazywane rysunki i pastele z cyklu Ptaki wolności oraz dokumentację fotograficzną performance’u Śnienie. Nowsze dzieła – powstałe po 2000 roku – zostaną zaprezentowane w dużej sali Galerii Górnej: to m. in. monumentalne fotogramy z cyklu Ptaki wolności, Brunhilda, przejmujące Transpolacje Odyna i Chichot Odyna oraz filmowy zapis performance’u Sztuka i wolność.

Wystawę dopełniają równie teksty autorskie Natalii LL, przedstawiające idee kolejnych etapów jej twórczości oraz film o jej sztuce, którego autorem jest Andrzej Sapija.

Spotkanie i wernisaż wystawy | Natalia LL
8 maja 2015 roku, o godz. 18.00
Galeria BWA w Kielcach

Dodaj komentarz