• 2015-05-07

Muzyka filmowa na żywo

Świat gier video, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, Gra o tron na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i wreszcie spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise – Star Trek Live in Concert. Przedstawiamy program główny 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. który odbędzie się między 27 a 31 maja.

Plakat 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna, 8. już edycja Festiwalu Muzyki Filmowej to eksplozja różnorodności, otwarcie się na nową publiczność, ekskluzywne gale i emocje towarzyszące przyznawaniu nagród dla kompozytorów. To także zapierające dech w piersiach widowiska gromadzące kilkudziesięciotysięczną publiczność — zapowiada wydarzenie Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora FMF.

Międzynarodowa społeczność fanów muzyki filmowej odkryje muzyczny świat kultowych gier video. Po raz pierwszy w Europie wystąpi zespół Critical Hit skupiający najlepszych solistów tego nurtu. FMF to także ekskluzywne gale: Scoring4Wajda — z muzyką mistrzów: Kilara, Mykietyna, Komedy i Pendereckiego, Szekspir Symfonicznie, podczas której zabrzmią utwory Elliota Goldenthala, Patricka Doyle’a, Stephena Warbecka i Jocelyn Pook, Międzynarodowa Gala Seriali i wreszcie monumentalny Star Trek (2009) z muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino na żywo w wielkim finale festiwalu.

 • 27 maja (środa), godz. 20:00, Kino Kijów.Centrum
  Video game show: Critical Hit
 • 28 maja (czwartek), godz. 19:00, Centrum Kongresowe ICE Kraków
  Gala Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda
  Scoring4Wajda to pierwszy z cyklu koncertów poświęconych muzyce tworzonej do obrazów
 • 29 maja (piątek), godz.20:00, Centrum Kongresowe ICE Kraków
  Szekspir Symfonicznie
 • 30 maja (sobota), godz.20:00, Tauron Arena Kraków
  Międzynarodowa Gala Seriali
 • 31 maja (niedziela), godz.20:00, Tauron Arena Kraków
  Star Trek Live in Concert

8. Festiwal Muzyki Filmowej
Od 27 do 31 maja 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz