Hanna Kowalewska w Domu Literatury

5 maja o godzinie 18.00 w warszawskim Domu Literatury odbędzie się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską i prezentacja najnowszej książki autorki Tam, gdzie nie sięga już cień. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Karolina Piekarska.

Hanna Kowalewska, „Tam, gdzie nie sięga już cień” – okładka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Hanna Kowalewska, „Tam, gdzie nie sięga już cień” – okładka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Hanna Kowalewska – to pisarka o dużych możliwościach warsztatowych – tworzy zarówno poezję jak i opowiadania, ma też w swoim dorobku dramaty, słuchowiska i scenariusze filmowe. Autorka bestsellerowego i uwielbianego przez czytelników cyklu o Zawrociu. Tego lata, w Zawrociu – jego pierwsza cześć, od razu zyskała wielką popularność oraz została przetłumaczona na niemiecki i włoski. Kontynuacja to: Góra śpiących węży, Maska Arlekina, Inna wersja życia i Przelot bocianów. Powieść Julita i huśtawki w 2003 roku, została uznana za Książkę Roku przez Magazyn Literacki Książki oraz nominowana do Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka wydała również kilka tomików wierszy, zbiór opowiadań i dwie powieści dla młodzieży.

Mimo iż nieustannie szuka literackich wyzwań i nowych tematów, w jej utworach można też znaleźć stałe motywy: samotność, śmierć, skomplikowane związki i uczucia. Czytelnicy cenią jej książki zwłaszcza za piękny i wysmakowany styl oraz poetycki klimat. Pisarka jest wielką miłośniczką warszawskiej Pragi.

Spotkanie z Hanną Kowalewską
5 maja 2015 roku, o godz. 18.00
Dom Literatury
Warszawa

Dodaj komentarz