• 2015-05-04

Kino Sci-Fi z przymrużeniem oka, czyli 3. edycja Moico Enjoy Movies

7 maja w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się Przegląd Kultowych Filmów Sci-Fi Moico Enjoy Movies. Otworzy go niezapomniana Barbarella z 1968 roku. W programie także panele dyskusyjne i improwizacje teatralne.

Plakat festiwalu Moico Enjoy Movies 3 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat festiwalu Moico Enjoy Movies 3 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Moico Enjoy Movies fani kina mają okazję obejrzeć kultowe produkcje. Tym razem zobaczymy inwazję kosmicznych wampirów, walkę o pokój we Wszechświecie i niepokojące wizje przyszłości.

Tegoroczny Przegląd to 4 wieczorne seanse w salach wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty. W programie filmy Sci-Fi z lat 60., 70. i 80. XX wieku. Przegląd rozpocznie się 7 maja. Zainauguruje go kosmiczna superagentka – Barbarella. Następnie 14 maja – horror Sci-Fi Lifeforce, 21 maja – Zardoz z Seanem Connerym i na koniec 28 maja – He-Man i Władcy Wszechświata z Dolphem Lungrenemw tytułowej roli He-Mana.

Seansom będą towarzyszyć improwizacje grupy teatralnej Improkracja oraz panele dyskusyjne moderowane przez krytyka filmowego − Bartosza Czartoryskiego.

Konkurs filmowy w ramach Moico Enjoy Movies: Rysujesz? Piszesz? Kręcisz? Weź udział w konkursie na krótkometrażowy (do 10 minut) film realizujący konwencję kina Sci-Fi z przymrużeniem oka − nagrany kamerą, aparatem, telefonem itp. Filmy, które wejdą do Konkursu, muszą poruszać się w obrębie tematu Przeglądu, jakim jest kino Sci-Fi. Forma jest dowolna np. animacja czy też krótka fabuła. Jury przyzna nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: publiczności i internautów. Zwycięzców konkursu poznamy podczas finału Moico Enjoy Movies – 28 maja.Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

Program 3. edycji Moico Enjoy Movies:

  • 7 maja: Barbarella, reż. Roger Vadim, USA, 1968.
  • 14 maja: Lifeforce, reż. Tobe Hooper, Wielka Brytania, 1985.
  • 21 maja: Zardoz, reż. John Boorman, Wielka Brytania, 1974.
  • 28 maja: (finał MEM) He-Man i Władcy Wszechświata, reż. Gary Goddart, USA, 1987.
    Rozstrzygnięcie konkursu na krótkometrażowy film Sci-Fi.

Przegląd filmów Moico Enjoy Movies 3
Od 7 do 18 maja 2015 roku
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz