• 2015-05-04

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art

16 maja rusza w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art. Od maja do grudnia 2015 r. warszawska Stara Prochownia stanie się miejscem spotkań z kulturą.

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych „Take Part in Art” – logo (źródło: materiał prasowy organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych „Take Part in Art” – logo (źródło: materiał prasowy organizatora)

To pierwszy w Polsce tak duży projekt poświęcony popularyzacji nurtu „teatru inicjacyjnego”. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie warszawskiej publiczności inspirujących sztuk scenicznych, których odbiorcami są dzieci w wieku 1–5 lat – najlepszych praktyk teatralnych, będących wynikiem wieloletnich poszukiwań i doświadczeń w tym obszarze.

Take Part in Art to 31 artystów z 7 krajów (z Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski i Włoch), to także ponad 5 i pół tysiąca widzów, ponad 100 wydarzeń, spektakle, warsztaty, konferencje i spotkania. Od maja do grudnia 2015 na scenie Starej Prochowni w Warszawie będzie gościć wiele znakomitych teatrów europejskich – członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego Small Size – znawców i praktyków zagadnienia, a więc tych, którzy od lat zajmują się realizacją spektakli dla NAJmłodszych widzów i są niekwestionowanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Działający od 2011 roku Teatr Małego Widza jest jedynym stacjonarnym, repertuarowym teatrem w Polsce, który koncentruje się̨ wyłącznie na realizacji spektakli i koncertów dla najmłodszych dzieci, już̇ od 1. roku życia. Został założony przez Agnieszkę̨ Czekierdę, obecną Dyrektor Generalną i Artystyczną teatru oraz Prezes Fundacji Teatru Małego Widza.

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art
Czas trwania: Od maja do grudnia 2015 roku
Teatr Małego Widza
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR