• 2015-05-04

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art

16 maja rusza w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art. Od maja do grudnia 2015 r. warszawska Stara Prochownia stanie się miejscem spotkań z kulturą.

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych „Take Part in Art” – logo (źródło: materiał prasowy organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych „Take Part in Art” – logo (źródło: materiał prasowy organizatora)

To pierwszy w Polsce tak duży projekt poświęcony popularyzacji nurtu „teatru inicjacyjnego”. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie warszawskiej publiczności inspirujących sztuk scenicznych, których odbiorcami są dzieci w wieku 1–5 lat – najlepszych praktyk teatralnych, będących wynikiem wieloletnich poszukiwań i doświadczeń w tym obszarze.

Take Part in Art to 31 artystów z 7 krajów (z Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski i Włoch), to także ponad 5 i pół tysiąca widzów, ponad 100 wydarzeń, spektakle, warsztaty, konferencje i spotkania. Od maja do grudnia 2015 na scenie Starej Prochowni w Warszawie będzie gościć wiele znakomitych teatrów europejskich – członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego Small Size – znawców i praktyków zagadnienia, a więc tych, którzy od lat zajmują się realizacją spektakli dla NAJmłodszych widzów i są niekwestionowanymi autorytetami w tej dziedzinie.

Działający od 2011 roku Teatr Małego Widza jest jedynym stacjonarnym, repertuarowym teatrem w Polsce, który koncentruje się̨ wyłącznie na realizacji spektakli i koncertów dla najmłodszych dzieci, już̇ od 1. roku życia. Został założony przez Agnieszkę̨ Czekierdę, obecną Dyrektor Generalną i Artystyczną teatru oraz Prezes Fundacji Teatru Małego Widza.

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – Take Part in Art
Czas trwania: Od maja do grudnia 2015 roku
Teatr Małego Widza
Warszawa

Dodaj komentarz