• 2015-05-02

Studio Malafor na Tygodniu Designu w Mediolanie

Od 14 do 19 kwietnia, w trakcie Tygodnia Designu w Mediolanie, swoją najnowszą kolekcję mebli pokazał Malafor. Premiera produktów trójmiejskiego studia odbyła się w industrialnych wnętrzach festiwalu Ventura Lambrate.

Stół hansenowski, studio Malafor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stół hansenowski, studio Malafor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa zorganizowano w ramach inicjatywy Wystawiajmy się! – programu Instytutu Adama Mickiewicza, skierowanego do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności podczas najważniejszych wydarzeń w branży designu na świecie. Produkty studia Malafor zostały pokazane w ramach Festiwalu Ventura Lambrate znanego z prezentacji nowatorskiego i progresywnego wzornictwa. Ventura Lambrate to najbardziej kreatywna, odważna i doświadczalna część targów mediolańskich, co widać i czuć w atmosferze miejsca. Studenci, profesjonaliści, kuratorzy, jak i publiczność niezwiązana z branżą kreatywną, przez kilka słonecznych dni mieli szansę zobaczyć setki nowatorskich obiektów.

Najbardziej «wyluzowana» część tygodnia designu jest najbliższa naszym działaniom, bo właśnie tutaj sztuka łączy się z innowacją i biznesem. Wróciliśmy z Mediolanu pełni wiary w to, co projektujemy i z kilkoma konkretnymi propozycjami biznesowymi. Przede wszystkim jednak, na Venturze przekonaliśmy się o trafności naszej dewizy w projektowaniu obiektów wykraczających poza utarte schematy: tylko śnięte ryby płyną z prądem – mówi Agata Kulik-Pomorska, współzałożycielka studia Malafor.

Stołki i fotel, studio Malafor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stołki, studio Malafor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Studio Malafor w Mediolanie przedstawiło 3 premierowe serie mebli. Słoiki to stołek i stolik z jasnymi blatami wykonanymi z drewna dębowego i wygodną rączką do jego podnoszenia. Podstawą Słoików jest ręcznie cieniowane tworzywo – kolorowe przejścia tonalne, delikatnie kontrastują z jasnym drewnem.

Hansenowski stół to mebel inspirowany projektem Oskara Hansena, znajdującym się w jego domu w Szuminie, a którego główną ideą była możliwość modyfikacji długości i koloru. Prosty układ wymiennych desek blatu, dzięki magnesom umożliwia bezkonfliktowe łączenia, zabawę w dobieranie gatunków materiału, różnorodne faktury. Seria AIR to udoskonalona wersja mebli dmuchanych Malafora. Tym razem poduchy leżą na stelażach z drewna dębowego o prostej wręcz ascetycznej formie, podporządkowanej konstrukcji i funkcji.

Tydzień Designu w Mediolanie
Festiwal Ventura Lambrate
Od 14 do 19 kwietnia 2015 roku
Kolekcja mebli studia MALAFOR
Wystawa zorganizowana w ramach inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza Wystawiajmy się!
Mediolan

Dodaj komentarz