ŻURNALive na Mysiej 3

ŻURNALive to interdyscyplinarna wystawa oraz interaktywny performance, który w dniach 15–17 maja odbędzie się na Mysiej 3 w Warszawie.

ŻURNALive na Mysiej 3 (źródło: materiały prasowe organizatora)

ŻURNALive na Mysiej 3 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za wydarzeniem stoi Piotr Hull – wydawca magazynu Żurnal ArtBook, producent i współreżyser spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej a przede wszystkim – wielki pasjonat i propagator sztuki współczesnej. Piotr postanowił uchylić rąbka tajemnicy i zaprosić publiczność do wnętrza swojego periodyku.

Na Mysiej będzie można zobaczyć, jak pracujemy nad kolejnymi numerami Żurnala. Jak wyglądają przygotowania i prace nad sesjami zdjęciowymi, w jakiej atmosferze rozmawiamy z naszymi bohaterami, jakie ideały przyświecają nam przy składaniu każdej kolejnej edycji. Chcemy pokazać, że nie towarzyszy temu atmosfera pietyzmu, że kultura – nawet ta najwyższych lotów nie musi być ani niszowa, ani onieśmielająca. Dlatego wprowadzamy ją w tak dynamiczną przestrzeń jak Mysia 3 – przyznaje Piotr Hull.

ŻURNALive zainauguruje piątkowy wernisaż (15 maja), jedyna część przedsięwzięcia, która będzie zamknięta. Tego dnia na Mysiej zaproszeni goście będą mogli zobaczyć prawdziwe perełki: rzadko oglądane prace Andrzeja Strumiłło, Jerzego Nowosielskiego, Witkacego, Lidii Popiel oraz reprezentanta Galerii KOHANA.

W sobotę 16 maja z dawnego budynku cenzury właściwie nie powinno się wychodzić. Na ścianach zawisną oryginalne prace najlepszych fotografów modowych i reportażowych: Szymona Brodziaka, Krzysztofa Gierałtowskiego, Grega Adamskiego, Lidii Popiel, Aldony Karczmarczyk, Tomasza Tyndyka, Attilę Husajnowa oraz Dmytro Gurnickiego. Dodatkowo, na żywo będzie można podejrzeć dwie sesje zdjęciowe i zobaczyć przygotowane specjalnie na tę okazję poetycki performance Romy Gąsiorowskiej i jej Studium aktoRstudio oraz video-art pod opieką artystyczną Mariety Żukowskiej. Magda Materna opowie o swojej Fundacji Open Art Project, a wieczorna premiera reżyserskiej wersja Passion/Pasja – spektaklu, który Hull wyreżyserował razem z Martyną Iwańską – zainauguruje Noc Muzeów na Mysiej 3.

Z kolei niedziela zapowiada się jako prawdziwe laboratorium osobistości polskiej kultury. W scenerii zaaranżowanej malarstwem Andrzeja Strumiłło znakomici dziennikarze: Łukasz Maciejewski, Karolina Korwin-Piotrowska, Marta Szarejko i Katarzyna Gardzina przeprowadzą nieformalne rozmowy z tak ciekawymi postaciami, jak: Andrzej Strumiłło, Krzysztof Pastor, Marta Fiedler, Kazimiera Szczuka oraz Lidia Popiel.

ŻURNALive
Organizator: Piotr Hull
Od 15 do 17 maja 2015 roku
Mysia 3
Warszawa

Dodaj komentarz