Małopolska – Architektura współczesna

Od 29 kwietnia na Rynku Głównym w Krakowie będzie można oglądać wystawę Małopolska – Architektura współczesna. Kuratorem wystawy jest Janusz Sepioł.

Wystawa „Małopolska – Architektura współczesna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Małopolska – Architektura współczesna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ostatnich latach Małopolska stała się wielkim placem budowy. Pełen rozmachu ruch inwestycyjny to wyraz gospodarczej koniunktury a także odpowiedź na zaniedbywane przez lata potrzeby mieszkańców regionu oraz ich rosnące aspiracje. Budujemy nie tylko więcej i lepiej, ale – co ważne – piękniej. Ta wystawa ukazuje naszą wspólną troskę o wyższą kulturę budowania. Prezentuje zarówno obiekty oddane już do użytku – często wyróżnione krajowymi i zagranicznymi nagrodami, obiekty w trakcie realizacji oraz projekty, które dopiero powstaną.

Na wystawie znajdują się obiekty zrealizowane, w budowie, bądź w planach inwestycyjnych z Krakowa i Małopolski w okresie 2010–2020. Kategorie tematyczne to (w kolejności alfabetycznej): administracja, biznes, edukacja, gospodarka komunalna, kultura, nauka, ochrona zabytków i rewitalizacja, transport, turystyka, sport i zdrowie. Z uwagi na swój charakter wystawa nie prezentuje obiektów architektury mieszkaniowej. Wiele z prezentowanych obiektów to efekty konkursów architektonicznych, wśród nich laureaci nagród międzynarodowych i krajowych.

Wystawa Małopolska – Architektura współczesna
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Współpraca: SARP Oddział Kraków
Kurator: Janusz Sepioł
Od 29 kwietnia do 11 maja 2015 roku
Otwarcie: 5 maja 2015 roku, godzina 18.00
Rynek Główny w Krakowie (obok kościoła św. Wojciecha)

Dodaj komentarz