• 2015-04-30

Muzyczne wydanie Czasu Honoru

3 maja Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na koncert muzyki z serialu Czas Honoru. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Halina Jarczyk.

Koncert muzyki z serialu „Czas Honoru”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Koncert muzyki z serialu „Czas Honoru”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Siłami artystów Teatru Muzycznego w Lublinie oraz zaproszonych gości, blisko pięćdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej, połączonych chórów akademickich, młodych solistów wokalistów, ze specjalnym udziałem Aktorów – wykonawców głównych ról w serialu Czas Honoru, przygotowany został koncert.

Zabrzmi muzyka autorstwa Bartosza Chajdeckiego przeplatana fragmentami poematów i wierszy  poezją najwyższych lotów autorów tej miary co Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert, Leszek Aleksander Moczulski.

Wiersze zostały dobrane w taki sposób aby stanowiły swoisty rodzaj zapowiedzi bądź dopełnienia poszczególnych części utworu muzycznego. Koncert zyskał znakomite opinie bardzo licznie zgormadzonej publiczności (pierwsze wykonania odbyły się w Lubinie, Bolesławcu, Bogatyni, Jeleniej Górze, we Wrocławiu i w Krakowie).

Jest to obecnie jeden z najbardziej oczekiwanych przez polską publiczność koncertów z uwagi na bardzo aktualną muzykę, której fragmenty możemy obecnie usłyszeć w telewizji w każdą niedzielę jak również ze względu na aktywną obecność aktorów – odtwórców głównych ról w serialu Czas Honoru – Macieja Zakościelnego i Agnieszki Więdłochy. Na scenie pojawi się również Marta Ledwoń.

Koncert muzyki z serialu Czas Honoru
3 maja 2015 roku
Teatr Muzyczny w Lublinie

Dodaj komentarz