• 2015-04-30

Art Of Improvisation Creative Festival

Zbliża się Art Of Improvisation Creative Festival, który będzie trwał od 19 do 21 czerwca. W związku z festiwalem ruszył nabór do konkursu Kreacje / Przegląd zderzenia dla artystów improwizujących.

Plakat „Art Of Improvisation Creative Festiwal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat „Art Of Improvisation Creative Festiwal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art Of Improvisation Creative Festival to międzynarodowy, interdyscyplinarny festiwal poświęcony sztuce improwizacyjnej. Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą m. in.: uznany brytyjski saksofonista John Butcher w trio z australijskim perkusistą Tony’m Buck’iem znanym m. in. z zespołu The Necks, oraz berlińską pianistką Magdą Mayas; Mikołaj Trzaska Ircha Clarinet Quartet z Wacławem Zimplem, Pawłem Szamburskim i Michałem Górczyńskim; austriackie eksperymentalne trio Trapist w składzie: Martin Brandlmayer i Martin Siewert (muzycy Radian) oraz Christian Weber, międzynarodowy muzyczno-taneczny kwartet Help Me To Crash, międzynarodowe trio wybitnego amerykańskiego perkusisty Michael’a Zerang’a z saksofonistą Tobias’em Delius’em i kontrabasistą Ksawerym Wójcińskim. Czeka nas także koncert zeszłorocznych laureatów Kreacji/Zderzeń – Sławka Pezdy i Thomasa Kolarczyka w trio z perkusistą Kubą Janickim.

Konkurs Kreacje / Przegląd zderzenia skierowany jest do młodych artystów (18-35 lat), zarówno amatorów jak i profesjonalistów – solistów i zespołów, którzy prezentują szeroko rozumianą sztukę improwizowaną: muzykę, taniec, działania teatralne czy inne sztuki performatywne. Jeśli improwizacja to twoja ulubiona metoda twórcza, wyślij zgłoszenie do Centrum Kultury Agora. Termin zgłoszeń: 15 maja.

Art Of Improvisation Creative Festival 
Od 19 do 21 czerwca 2015 roku
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Dodaj komentarz