• 2015-04-30

III Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka

Od 8 do 10 maja trwać będzie III Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka. Festiwal organizowany jest przez Związek Kompozytorów Polskich oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

III Festiwal Muzyki Współczesnej „Nowa Muzyka” (źródło: materiały prasowe)

III Festiwal Muzyki Współczesnej „Nowa Muzyka” (źródło: materiały prasowe)

Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W czasie festiwalu muzyka przenikać się będzie ze sztukami wizualnymi czyniąc z niego wyjątkowe wydarzenie.

8 maja o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się koncert Perkusja, Elektronika, Multimedia, który zainauguruje Festiwal. W programie znalazły się utwory: Ryszarda Lubienieckiego, Karlheinza Stockhausena, Piotra Komorowskiego, Sławomira Opalińskiego, Benedykta Odya i Piotra Sutta oraz Bogusława Schaffera. Wykonawcami będą: Benedykt Odya – instrumenty elektroniczne, specjaliści od perkusji Piotr i Bartłomiej Sutt oraz Trio Layers.

W drugi dzień festiwalu o godz. 19.00 w foyer Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert muzyki orkiestrowej. Usłyszymy utwory Bohdana Riemera, Magdaleny Cynk, Michała Dobrzyńskiego, Marcina Gumieli, Łukasza Godyli, Aleksandry Brejzy, Sławomira Opalińskiego, Marcina Kopczyńskiego. Capellę Bydgostiensis poprowadzi Marcin Tarnawski. Nie zabraknie również solistów. Wystąpią: Malwina Mikołajczak-Lutrzykowska – skrzypce; Witold Kawalec, Michał Goldek i Elżbieta Bilicka – fortepian; Kamil Kęska – realizacja warstwy elektronicznej. Koncert połączony będzie z wystawą malarstwa Piotra Zaporowicza.

III Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka
Od 8 do 10 maja 2015 roku
Związek Kompozytorów Polskich oraz Miejskie Centrum Kultury
Bydgoszcz

Dodaj komentarz