Międzynarodowy Festiwal Opowiadania ogłasza konkurs

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania właśnie ogłosił konkurs na najlepsze opowiadanie 2015. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Obiecaj”. Zwycięskie i wyróżnione teksty zostaną opublikowane w festiwalowej antologii, a laureaci otrzymają możliwość udziału w warsztatach kreatywnego pisania odbywających się w trakcie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Główna nagroda to pięć tysięcy złotych.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tak w regulaminie organizatorzy przedstawiają wytyczne interpretacyjne dla autorek i autorów:

Zamawiamy niniejszym dedykowane pisanki-cacanki o objętości wprost proporcjonalnej do zawartości. Niechaj w 3d zogniskują temperaturę czasów, w których nikt nie chce już wierzyć tekstowi na słowo. W zakresie nadsyłki należy ogarnąć sytuację ja, definicję ty, jak również co najmniej kilkuzdaniową encyklopedię relacji pomiędzy nimi. Dozwala się kultywować: skargę konstytucyjną, zwyczajną ściemę, mieszanie szyków, sny. Wskazane są wszelkie rozkojarzenia. I – gdyby to było niejasne – szukamy autorów nad wyraz słownych.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania – antologie opowiadań konkursowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania – antologie opowiadań konkursowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nieprzekraczające piętnastu stron znormalizowanego maszynopisu (jedna strona to tysiąc osiemset znaków z odstępami) prace można przesyłać do 15 czerwca. Ogłoszenie nazwiska laureata i wręczenie nagród nastąpi  w październiku we Wrocławiu, podczas finału MFO.

11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
Konkurs na najlepsze opowiadanie 2015
Termin przesyłania prac: 15 czerwca 2015 roku
Ogłoszenie wyników: październik 2015 roku
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji

Dodaj komentarz