• 2015-04-29

Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Antalyi

W imieniu tureckich teatrów narodowych, Antalya State Theater ogłasza 6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Antalya, który odbędzie się w dniach 17–27 maja  w Antalyi.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Antalyi (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Antalyi (źródło: materiały prasowe)

Celem festiwalu jest zrobienie pierwszego kroku w kierunku ustanowienia przyszłej współpracy pomiędzy tureckimi teatrami narodowymi – Tureckim Teatrem Narodowym i zagranicznymi grupami teatralnymi z różnych krajów.

Festiwal ma również na celu nawiązanie kontaktów, aby w przyszłości budować wspólne projekty, zapewniając wymianę reżyserów, artystów i personelu technicznego w celu większego zrozumienia różnorodności kultur i pogłębienia współpracy dwustronnej.

Obok głównych spektakli teatralnych, grupy będą mogły również zaproponować warsztaty i spektakle plenerowe, takie jak teatr uliczny, eventy uliczne czy pokazy tańca i koncerty. Festiwal od początku istnienia gościł 26 zagranicznych firm, 15 narodowych zespołów teatralnych z różnych krajów. Prezentacje teatralne, w tym warsztaty, do roku 2010 przyciągnęły uwagę 64.651 tys. widzów.

Festiwal w 2015 roku ma na celu poszerzenie zakresu współpracy z grupami z różnych krajów, zapraszając co najmniej dwa kraje, które nigdy nie uczestniczyły w Festiwalu.

6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Antalya
Od 17 do 27 maja 2015 roku
Antalya State Theater

Dodaj komentarz