Wystawa Diany Fiedler – Unit

25 kwietnia Galeria BWA Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wystawę Diany Fiedler Unit.

Plakat wystawy Diany Fiedler „Unit” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Diany Fiedler „Unit” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poruszamy się w ciągłej interakcji z otoczeniem. Nasze organizmy i architektura dopełniają i definiują się nawzajem. Zamieszkujemy miejsca i te miejsca zamieszkują w nas. Ciągle jesteśmy świadkami konstruowania, destrukcji, łatania, przeobrażania się miejsc. Gdzieś w tym odczuwa się obecność systemu i materializację czasu. Żyjemy jako warstwa skóry budynków w których mieszkamy (Gordon Matta-Clark).

Wystawa pt. Unit, dotyczy mentalnych i fizycznych przestrzeni, tożsamości i architektury, które wzajemnie się asymilują. Diana Fiedler dąży do tworzenia struktur granicznych, balansujących pomiędzy architekturą przestrzeni i pamięci. W pracach Interior, Unit, Czerń wiąże się to z konstruowaniem wnętrz z zewnętrznej ściany bloku mieszkalnego. Interesuje ją ambiwalentna tożsamość architektury i miejsc. Krucha i zarazem mocna, skóra i tkanka, jej fizyczne i historyczne warstwy. Cały materiał wykorzystany w ostatnich pracach artystka znalazła w swoim przeobrażającym się domu, w jego fragmentach, śladach i fizyczności.

Kurator Galerii BWA: Gustaw Nawrocki

Diana Fiedler – urodziła się w  1976 w Górze. w 2010 roku ukończyła Royal College of Art w Londynie (Master of Arts in Fine Art Photography). W 2002 roku – dyplom z Rysunku i Grafiki Warsztatowej w pracowniach prof. Jarosława Kozłowskiego i prof. Mirosława Pawłowskiego. W latach 2006–2008 współprowadziła (wraz z Mikołajem Polińskim) Galerię Aneks w Poznaniu. Obecnie jest adiunktem w IX Pracowni Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2008 i 2009 roku otrzymała Stypendium Royal College of Art, a w 2002 Stypendium Miasta Poznania. Prace artystyczne prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Galerii Muzalewska w Poznaniu, Galerii AT w Poznaniu, Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Aneks w Poznaniu, Galerii Naprzeciw w Poznaniu, Galerii Oko/Ucho w Poznaniu, oraz w Kunst Bauwerk/Tabakfabrik w Vierraden, Royal College of Art w Londynie, 2yk Galerie w Berlinie. Mieszka i pracuje w Puszczykowie i w Poznaniu.

Wystawa Diany Fiedler – Unit
Wernisaż 25 kwietnia 2015 roku, godz. 17.00
Wystawa czynna od 25 kwietnia do 7 czerwca 2015 roku
BWA Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz