Wystawa Daniela Chmielewskiego – Trakcje

24 kwietnia w Galerii Komiksu i Ilustracji Tymczasem w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy prac Daniela Chmielewskiego Trakcje.

Plakat Daniel Chmielewski „Trakcje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Daniel Chmielewski „Trakcje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace prezentowane na wystawie będą obracać się wokół tematów najważniejszych w twórczości autora: pracy jako procesu bez początku i końca, czasu i pamiętania, komunikacji międzyludzkiej (głównie przez pryzmat psychopatologii). Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne plansze z komiksu Zapętlenie, cykl portretów pamięciowych czy rysunków nienarysowanych. Pojawią się również instalacje oraz scenariusze, które odsłaniają proces myślenia i są często ciekawszym artefaktem niż skończony komiks wykonany według znanych kompozycyjnie zasad.

Daniel Chmielewski – absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych Zostawiając powidok wibrującej czerni, Zapętlenie, scenarzysta Podglądu, narysowanego przez Marcina Podolca, który w ostatnim czasie został sprzedany francuskiemu wydawnictwu La Boîte Ă Bulles. Krótkie formy, głównie eseistyczne i autobiograficzne, publikuje na blogu Pub pod Picadorem. Obecnie rysuje komiks do scenariusza psychiatry, Katarzyny Szaulińskiej, który ma zachęcać młodzież gimnazjalną z depresją do zgłoszenia się do poradni. Mieszka na warszawskiej Pradze z żoną Olgą Wróbel i córką Gretą.

Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i jest miejscem gdzie regularnie są wystawiani artyści komiksowi oraz znani ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek.

Wystawa Daniela Chmielewskiego – Trakcje
Wernisaż 24 kwietnia 2015 roku, godz. 19.00
Wystawa czynna od 24 kwietnia do 30 maja 2015 roku
Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu

Dodaj komentarz