• 2015-04-24

Projekt Andrzeja Smolika i Keva Foxa | Wino-Granie

25 kwietnia do Dworu Artusa po raz kolejny zawita akcja Wino-Granie. Tym razem dodatkiem do świetnych win i smacznych przekąsek będzie absolutnie premierowy, nigdzie jeszcze nieprezentowany wspólny projekt Smolika i Keva Foxa. Dodatkową miłą atrakcją będzie support. Wystąpi zespół Limboski.

Andrzej Smolik (źródło: materiały prasowe)

Andrzej Smolik (źródło: materiały prasowe)

Czego możemy się spodziewać tym razem? Jak zapowiadają artyści, będzie to misternie skonstruowana podróż, której towarzyszyć będą pełne melancholii melodie, kreowane przez niepowtarzalny, hipnotyzujący wokal Foxa przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary i tak charakterystycznej barwie wszelkich instrumentów, za które odpowiada Smolik. Poza nowym materiałem w secie koncertowym pojawi się też kilka starszych kompozycji, które publiczność z pewnością kojarzy z poprzednich płyt artystów.

Andrzej Smolik – jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce. Jedyny, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Nazwisko Smolika jest marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją.

Kev Fox jest postacią otoczoną aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Brytyjczyk choć związany ze sceną Manchesteru, ostatnio mieszka i tworzy głównie w Polsce. Jego charakterystyczna, stylowa postać jest szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.

Limboski to nowy majstersztyk piosenki. Mimo, że nazwa zespołu wiąże się ze stanem ogólnego zawieszenia (bo tyle i aż tyle właśnie oznacza słowo limbo), to na przekór twardo wkroczyli na rynek i dobrze wiedzą, co mają do zaoferowania. A na koncertach takie numery jak Piosenka dla mężatki, publiczność śpiewa z bezbłędną znajomością słów.

Wino-Granie | Projekt Andrzeja Smolika i Keva Foxa
25 kwietnia 2015 roku
Dwór Artusa
Toruń

Dodaj komentarz