• 2015-04-24

Warsaw Camerata à la carte!

26 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie odbędzie się inauguracja czwartej serii Warsaw Camerata à la carte!

„Warsaw Camerata à la carte!” (źródło: materiały prasowe)

„Warsaw Camerata à la carte!” (źródło: materiały prasowe)

Publiczność zdecydowała, że w programie pierwszego z tegorocznych koncertów projektu Warsaw Camerata à la carte! znajdzie się muzyka symfoniczna z XVIII i XIX wieku. W wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego zabrzmi: V Symfonia B-dur D.485 Franza Schuberta i Symfonia G-dur Mateusza Kuciego. Kompozycje te pochodzą z różnych epok i stworzyli je twórcy należący do odmiennych stylów. Symfonia Schuberta została ukończona jesienią 1818 roku, a Symfonia Kuciego najprawdopodobniej jeszcze w XVIII wieku.

Jakkolwiek twórczość pierwszego kompozytora jest dość dobrze znana, to już muzyka drugiego z nich została odkryta niedawno w zbiorach klasztoru Jasnogórskiego. Symfonia G-dur została skomponowana na dość bogaty i urozmaicony skład orkiestry. Słychać w niej, że twórca chętnie czerpał inspiracje z polskiej muzyki ludowej, mając przy tym dojrzały warsztat kompozytorski. Wiele też w tej muzyce radości, lekkości i motoryki.

Jak zawsze podczas koncertu publiczność zagłosuje na muzyczne niespodzianki, które znajdą się w menu à la carte. Po muzyce zapraszamy na tradycyjne spotkanie koktajlowe z wykonawcami i rozmowami o muzyce w niezwykłej atmosferze.

Warsaw Camerata à la carte!
26 kwietnia 2015 roku
Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna
Warszawa

Dodaj komentarz