• 2015-04-23

Eduardo De Filippo | Wewnętrzne głosy, reż. Tony Servillo

Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy 26 kwietnia zapraszają na przedstawienie Wewnętrzne Głosy Eduarda De Filippo w reżyserii Toniego Servillo.

Tony Servillo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tony Servillo (źródło: materiały prasowe organizatora)

To ostatnie przedstawienie w światowym tournee. Spektakl był entuzjastycznie przyjęty w ponad 30 miastach we Włoszech i za granicą (m.in. w Chicago, Petersburgu, Paryżu, Londynie, Madrycie i Budapeszcie).

Wewnętrzne głosy to komedia, w której Eduardo De Filippo, choć utrzymuje atmosferę zawieszoną gdzieś na pograniczu rzeczywistości i iluzji, w sposób zdecydowany dokonuje głębokiego zamieszania w nieczystych sumieniach swoich bohaterów, a co za tym idzie, w sumieniach samej publiczności. Bohater sztuki, Alberto Saporito, któremu przyśniło się morderstwo przyjaciela, zaczyna myśleć, że zostało ono rzeczywiście popełnione przez rodzinę sąsiadów, co wprawia w ruch mroczny mechanizm podejrzeń i donosów.

Tony Servillo, reżyser

Spektakl Wewnętrzne głosy, owoc współpracy Piccolo Teatro di Milano-Teatro d’Europa, Teatri Uniti di Napoli oraz Teatro di Roma, wspierany przez Włoski Instytut Kultury w Warszawie i objęty patronatem Ambasady Włoskiej w Polsce, sponsorowany przez Generali Ubezpieczenia, pozwala wrócić do twórczości Eduarda De Filippo. jednego z największych dramaturgów teatru dwudziestowiecznego. Wielkim atutem spektaklu jest również rola Toniego Servillo.

Reżyseria Toni Servillo
Scenografia Lino Fiorito
Kostiumy Ortensia De Francesco
Światło Cesare Accetta
Dźwięk Daghi Rondanini
Asystent reżysera Costanza Boccardi

Eduardo De Filippo Wewnętrzne głosy
26 kwietnia 2015 rok
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz