Projekt Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie

25 kwietnia Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza do brania udziału w projekcie Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie. Do dyspozycji uczestników jest kilka pięter zabytkowego budynku w Warszawie.

Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po kilku edycjach Coming Out – najlepszych dyplomów warszawskiej ASP, 23. Międzynarodowym Biennale Plakatu, Międzynarodowym Triennale sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza Imprint 2014 i wielu innych wystawach, Sinfonia Varsovia zaprasza Galerię Bezdomną – Multidyscylinarnie do zabytkowych przestrzeni przy ul. Grochowskiej 272.

Projekt czerpie z tradycji Galerii Bezdomnej, czyli prezentacji fotografii w pustostanach, starych fabrykach i przestrzeniach wymagających remontu, bez wcześniejszej selekcji prac. Każdy z twórców samodzielnie organizował wybraną przez siebie przestrzeń i przygotowywał wystawę.

Poza fotografią, Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie jest otwarta dla wszystkich sztuk wizualnych, w tym malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki, videoartu. Do dyspozycji twórców jest przestrzeń ok. 1000 m2. Instalowanie prac rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 i potrwa do wieczora. Występ Kwartetu Puzonowego Orkiestry Sinfonia Varsovia o godz. 19.00 będzie sygnałem, że galeria jest dostępna dla publiczności.

Dodatkowo, w niedzielę 26 kwietnia (o godz. 15.00 i 17.00), w budynku Stajni, odbędą się dwa pokazy dawnych technik fotograficznych, które poprowadzą Marcin Szwaczko z Retro Atelier oraz Łukasz Gietka i Greg Ostrowski z Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych.

Projekt Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie

Współorganizatorzy: Orkiestra Sinfonia Varsovia i Instytut Fotograficznych Technik Szlachetnych
Od 25 do 29 kwietnia 2015 roku, w godzinach 14.00–20.00
Budynek przy ul. Grochowskiej 272
Warszawa

Dodaj komentarz