Very Very Weroniki Pawłowskiej

25 kwietnia o godzinie 19.00 w warszawskiej Pracowni Duży Pokój odbędzie się wernisaż wystawy Weroniki Pawłowskiej pt. Very Very.

Wystawa „Very Very”, Weronika Pawłowska – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Wystawa „Very Very”, Weronika Pawłowska – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Głównym tematem prac Weroniki Pawłowskiej jest człowiek traktowany jako tworzywo malarskie, a nie jako stereotypowy obiekt obserwacji psychologicznych. Ciało ludzkie jest niewątpliwie wyzwaniem dla artysty i może właśnie ono wydaje się w szczególny sposób fascynować artystkę. U Pawłowskiej dzięki zredukowanym środkom wyrazu często prezentowane postaci wydają się zagadkowe i umowne. W nowszych pracach figury zazwyczaj pozbawione są twarzy, a ich ciała zaprezentowane są w sposób niejednoznaczny.

Nie tylko temat prac jest u artystki zagadkowy. Eksperymentowanie z techniką, korzystanie ze standardowych narzędzi pracy w niekonwencjonalny sposób, oraz niechęć do malowania seriami sprawia, że każda z prac jest nowym wyzwaniem. Chęć zmiany i okrywania wydaje się być cechą twórczości artystki.

Oddziaływanie prac na widza nie odbywa się w sposób dominujący. Artystka nie definiuje tematu, tytułu ani nastroju w jaki ma nas wprowadzić praca. Obrazy bazują na współpracy z widzem i jego intuicji. Pawłowska pozostawia pole do interpretacji i wskazuje, że żadna z nich nie musi być dominująca. Świadomość, że ukończony portret tworzy dalsze relacje z otoczeniem i odbiorcą niezwykle ją inspiruje – Aleksandra Borkowska

Weronika Pawłowska, ur. 1985 w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2009 w pracowni profesora Antoniego Fałata rozszerzony o aneks z rysunku pod kierunkiem profesora Franciszka Starowieyskiego.

Wystawa Weroniki Pawłowskiej Very Very
Wernisaż: 25 kwietnia 2015 roku, o godz. 19.00
Czas trwania: Od 25 kwietnia do 14 maja 2015 roku
Pracownia Duży Pokój
Warszawa

Dodaj komentarz