Krakowskie spacery literackie w nowym sezonie

25 kwietnia rozpocznie się sezon krakowskich spacerów literackich. Jako pierwszy zostanie przemierzony szlak Stanisława Lema.

Spacer literacki, fot. Marcin Gołęziowski (źródło: materiały prasowe)

Spacer literacki, fot. Marcin Gołęziowski (źródło: materiały prasowe)

Szlak Lema pokaże Kraków, który stał się azylem dla pisarza po wyprowadzce z ukochanego Lwowa. To właśnie tutaj autor Solaris spędził większość swojego dorosłego życia. W ramach spaceru uczestnicy odwiedzą zakątki związane z jego życiem zawodowym, w tym Wydawnictwo Literackie, publikujące jego dzieła w Polsce. Wspomniane będą także miejsca poświęcone pamięci Lema. Spacer zakończy się spotkaniem z Wojciechem Zemkiem – osobistym sekretarzem Lema.

Cykl literackich spacerów to okazja na bliższe poznanie krakowskich autorów oraz książkowych odniesień, anegdot i biograficznych ciekawostek związanych z miejscami, które mijamy na co dzień. Literackie spacery będą nie tylko swoistym czytaniem miasta, ale także szansą na spotkanie osób bliskich pisarzom.

Czytelnicy będą przemierzali literacki Kraków już drugi sezon. Podążali jak dotąd śladami krakowskich poetów, zwiedzili literacką Nową Hutę na rowerach i zakątki Krakowa obecne w kryminałach, poznali limeryki, obwódki i powódki Wisławy Szymborskiej oraz piosenki kabaretowe okresu Młodej Polski, szukali też Krakowskiego realizmu knajpianego. W tym roku organizatorzy zaproszą czytelników na spacery śladami Czesława Miłosza, Sławomira Mrożka, Jerzego Pilcha, Wisławy Szymborskiej, Baltazara Gąbki, na szlak poezji śpiewanej oraz wędrówkę wspomnieniową po Cmentarzu Rakowickim.

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zgłaszać można się drogą mailową. Liczba uczestników jest ograniczona.

Krakowskie spacery literackie
Spacer szlakiem Stanisława Lema: 25 kwietnia 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz