• 2015-04-22

Gdzieś Małgorzaty Mikołajczyk

Od 28 marca w Galerii Pi w Zalesiu Górnym odbędzie się wernisaż fotografii Małgorzaty Mikołajczyk Gdzieś.

Wystawa „Gdzieś”, Małgorzata Mikołajczyk – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Wystawa „Gdzieś”, Małgorzata Mikołajczyk – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Małgorzata Mikołajczyk to artystka pochodząca ze Zduńskiej Woli. Swoją przygodę z fotografią zaczęła od przymusowego kolokwium w ramach studiów. Nieoczekiwanie  przymusowo nabyta umiejętność przerodziła się  w hobby. Za namową przyjaciół wysłała swoje pierwsze duże powiększenia z negatywów naświetlonych jeszcze kultowym aparatem Smiena 8M na Biennale Fotografii Górskiej, gdzie zostały wystawione obok prac uznanych mistrzów fotografii.

To wydawałoby się przypadkowe wydarzenie zapoczątkowało zmiany w życiu magistra fizyki. Poznani na Biennale w Jeleniej Górze pasjonaci fotografii przekonali ją, by zmieniła swoje dotychczasowe plany zawodowe i zajęła się fotografią.
Zanim jednak zdecydowała się przestawić na zawodowstwo, musiała się upewnić, czy to rzeczywiście jest jej przeznaczenie. Jej pasją był krajobraz, więc I nagrody na kolejnym Biennale Fotografii Górskiej i Biennale Krajobrazu Polskiego były naturalną konsekwencją jej poszukiwań. Uzyskawszy taką akceptację środowiska dla swojej pracy, uczyniła z fotografii także zawód.
Małgorzata Mikołajczyk, Gdzieś
Czas trwania: Od 28 marca do 2 maja 2015 roku
Galeria Pi
Zalesie Górne

Dodaj komentarz