Maja Wolińska, Joan Leandre – Float Gradients

28 kwietnia w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona projektu Float Gradients. Projekt współtworzą: Maja Wolińska i Joan Leandre.

Maja Wolińska, Joan Leandre, projekt „Float Gradients” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maja Wolińska, Joan Leandre, projekt „Float Gradients” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Float Gradients to kolejna odsłona i nowy etap wspólnego, rozpoczętego w 2010 roku projektu Commonheavens. Pierwsze podsumowanie projekt ten miał w trakcie wystawy Cicha Pustka / The Quiet Empty w styczniu 2014 roku w galerii Entropia.

Maja Wolińska – mieszka i pracuje we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katedrze Sztuki Mediów. Najnowsze cykle jej prac odnoszą się do osadzonych w środowisku miejskim miejsc skazanych na dezintegrację, zamazywanie znaczeń i relacji, poszukują ukrytych mikrokosmosów oraz odtwarzają zapomnianą historię.

Joan Leandre – pochodzi z Barcelony, obecnie przebywa we Wrocławiu. Współzałożyciel Archiwum OVNI. W swojej pracy skupia się na analizie i interpretacji współczesnych mediów. Jego laboratoryjna działalność odnosi się do obszarów obejmujących wideo analogowe, obraz syntetyczny, modyfikacje software’owe. Prezentował swoje projekty między innymi w trakcie: Ars Electronica, Transmediale, The Whitney Biennial, The Seoul Biennial, The Moscow Biennal oraz w DAM Gallery w Berlinie i Frankfurcie.

Pokaz Float Gradients. Maja Wolińska, Joan Leandre
Pokaz odbędzie się 28 kwietnia 2015 roku, godzina 19.00
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz