• 2015-04-21

Klub dla wybrańców, reż. Lone Scherfig

Bogaci, amoralni, bezwzględni. Młode gwiazdy na plakacie thrillera Klub dla wybrańców w reżyserii Lone Scherfig w kinach od 24 kwietnia. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Plakat filmu „Klub dla wybrańców”, reż. Lone Scherfig (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Plakat filmu „Klub dla wybrańców”, reż. Lone Scherfig (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bogaci, zepsuci, amoralni, bezwzględni – oto członkowie elitarnego The Riot Club na Uniwersytecie Oksfordzkim i bohaterowie Klubu dla wybrańców – najnowszego dzieła Lone Scherfig, reżyserki wielokrotnie nagradzanych filmów Włoski dla początkujących i Była sobie dziewczyna. W obsadzie filmu plejada młodych brytyjskich talentów aktorskich, m.in.: znany z Intruza Max Irons, gwiazdy Igrzysk śmierci Sam Claflin i Natalie Dormer oraz Douglas Booth – oglądany niedawno w superprodukcji Darrena Aronofsky’ego Noe: Wybrany przez Boga.

Na jednym z najstarszych uniwersytetów świata istnieje klub, do którego przyjmowani są tylko nieliczni. Nie więcej niż 10 osób z 20 000 studiujących na Oksfordzie. The Riot Club. Student pierwszego roku – Miles (Max Irons), wywodzący się z rodziny z tradycjami, dostaje zaproszenie do elitarnego grona wybrańców. Szybko okazuje się, że młodzi, bogaci i zepsuci członkowie klubu nie mają żadnych zahamowań i skrupułów, bezwzględnie wykorzystując mniej uprzywilejowanych i – we współpracy ze wpływowymi absolwentami klubu – tuszując brzydkie postępki kolegów.

Chciałam stworzyć film o pragnieniu władzy i podziałach klasowych, który jednocześnie będzie zabawny i prowokujący. – reżyserka, Lone Scherfig.

Klub dla wybrańców, reż. Lone Scherfig
Obsada: Sam Claflin, Max Irons, Natalie Dormer, Jessica Brown Findlay, Holliday Grainger, Douglas Booth
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 24 kwietnia 2015 roku

Dodaj komentarz