• 2015-04-20

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie Wyrypajewa

24 kwietnia w warszawskim Teatrze Dramatycznym odbędzie się polska prapremiera sztuki Iwana Wyrypajewa Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie.

„Letnie osy kąsają nawet w listopadzie”, Iwan Wyrypajew – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

„Letnie osy kąsają nawet w listopadzie”, Iwan Wyrypajew – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa, która zaczyna się grą towarzyską prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich. Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie jest sztuką przewrotną. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.

Reżyseria: Wojciech Urbański

Przekład: Agnieszka Lubomira-Piotrowska

Występują: Katarzyna Herman, Witold Dębicki i Zdzisław Wardejn.

Iwan Wyrypajew to jeden z najwybitniejszych rosyjskich dramatopisarzy i reżyserów, autor m.in. Snów, Lipca, Tańca Delhi i Iluzji, reżysera filmów Euforia i Tlen. Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut Euforię zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za Tlen na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. Lipiec zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii Najlepszy dramat na Festiwalu Boska Komedia.

Letnie osy kąsają nawet w listopadzie, Iwan Wyrypajew
Prapremiera: 24 kwietnia 2015 roku
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz