Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana

17 kwietnia w krakowskim biurowcu Archetury odbędzie się wernisaż wystawy Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana. Zostanie on wzbogacony występem zespołu MOTION TRIO.

Wystawa „Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana” – zaproszenie (źródło: materiał prasowy organizatora)

Wystawa „Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana” – zaproszenie (źródło: materiał prasowy organizatora)

Wystawa zorganizowana została w przestrzeni biurowca Archetura – zaprojektowanego przez arch. Ryszarda Czaplę. Projekt budynku przewidywał wykorzystanie wewnętrznego patio do celów min. wystawienniczych, jednak dopiero teraz, po dobrych kilku latach od powstania budynku zamysł ten zostanie zrealizowany i wdrożony w życie. Trzeba przyznać, że nowoczesny klimat wnętrz Archetury z ponad siedemdziesięcioma pracami Jacka Sroki robi zaskakujące wrażenie. W trakcie wernisażu efekt ten zostanie dodatkowo spotęgowany przez muzykę zespołu Motion Trio, który uświetni to wydarzenie wykonaniem kilku utworów z repertuaru koncertowego – tłumaczy kurator i pomysłodawca wystawy Jarosław Migoń.

W ramach organizowanej wystawy został przygotowany ekskluzywny katalog, uwzględniający wszystkie eksponowane dzieła. Znajdują się w nim szczegółowe opisy obrazów artysty, przez co katalog stanowi klucz do zwiedzania wystawy. W ciągu trzymiesięcznej wystawy zostaną także zorganizowane specjalne projekcje filmowe dedykowane studentom Akademii Krakowskiej oraz wszystkim miłośnikom sztuki w Krakowskim Centrum Kinowym ARS.

Wystawa Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana
Wernisaż: 17 kwietnia 2015 roku, o godz. 19.00
Czas trwania: Od 17 kwietnia do 17 lipca 2015 roku
Biurowiec Archetury
Kraków

Dodaj komentarz