• 2015-04-17

Komedia o pogardzie i nienawiści | Premiera spektaklu Agaty Dyczko

18 kwietnia o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury odbędzie się premiera spektaklu Rodzina w reżyserii Agaty Dyczko.

 

„Rodzina”, reż. Agata Dyczko (źródło: materiały prasowe)

„Rodzina”, reż. Agata Dyczko (źródło: materiały prasowe)

To komedia o pogardzie i nienawiści, skłaniająca do refleksji nad współczesnym światem. Rodzina – to sztuka Antoniego Słonimskiego opublikowana w 1933 r. Na kartach komedii autor zapisuje dramat o pogardzie i nienawiści, przykrą historię o ludziach, którzy zamiast żyć ze sobą, stawiają między sobą ideologiczne barykady. Rodzina czytana po osiemdziesięciu latach zaskakuje swoją aktualnością. Można powiedzieć, że to komedia pełna zabawnych typów, przewrotnych zwrotów akcji i gagów.

Zawrotne tempo, beztroska, kolory, zabawa, ale czy może to również zapowiedź klęski? W końcu historia lubi zataczać koło.

Tekst i pomysł na realizację spektaklu zainspirował, a także zachęcił do współpracy wielu znanych i wyrazistych twórców. Obsadę tworzą Katarzyna Czapla, Piotr Tołoczko, Lech Łotocki, Michał Meyer, Paweł Koślik, Sebastian Stankiewicz i Izabela Dąbrowska.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa.

Spektakl Rodzina, reż. Agata Dyczko
Premiera: 18 kwietnia 2015 roku, godz. 19.00
Fundacja HI ART
Warszawa

Dodaj komentarz