Dawid Marszewski – Zimne ognie

15 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy Zimne Ognie Dawida Marszewskiego w Galerii OKO/UCHO w Poznaniu.

Dawid Marszewski, „Półka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Marszewski, „Półka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia do stworzenia ekspozycji jest cytat wzięty z listu Thomasa Mertona do Ethel Kennedy – Żyjemy w świecie fikcji. Nie znamy siebie ani naszych przeciwników. Jesteśmy mitami dla nas samych, a oni także są mitami dla nas. I skrycie przekonuje się nas, że możemy wszystko to powystrzelać jak szeryfowie w telewizji. To nie jest prawdziwa rzeczywistość.

Dawid Marszewski porusza w swoich pracach temat pamięci i jej wpływu na relacje społeczne. Interesuje go granica między pamięcią indywidualną, a tzw. pamięcią zbiorową. W swoich często ironicznych realizacjach łapie widza na projektowaniu własnego sentymentu. Interesuje go także historia i jej wpływ na współczesną kulturę, a także stany strachu, niewiedzy i niepewności.

Dawid Marszewski – urodził się w 1991 roku w Kole. W 2014 roku obronił z wyróżnienie dyplom licencjacki na wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Rektora UAP. Jest zdobywcą nagrody artystycznej ExkluzivPrize2013 magazynu Exkluziv. Uzyskał wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych 2014. Był nominowany do Ogólnopolskiej Nagrody Artystycznej: Nowy Obraz-Nowe Spojrzenie, Finalista Konkursu Malarskiego im. Eibischa. Wystawy w Szanghaju (Chiny), Mooste (Estonia), Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Toruniu, Szczytnie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Gorzowie Wlkp., Zbąszyniu, Kole.

Wystawa Dawida Marszewskiego Zimne Ognie
Wystawa wpisuje się w XVIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Od 15 do 19 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 15 kwietnia 2015 roku, godzina 19.00
Galeria OKO/UCHO

Dodaj komentarz