Sztuka o teatrze, wystawa o sztuce

11 kwietnia Narodowy Teatr Stary zaprasza na podwójne wydarzenie: wernisaż wystawy Zakochałeś się w kimś, kto nie istnieje. Sztuka o teatrze, wystawa o sztuce pod kuratelą Ewy Tatar, wystawa o sztuce oraz premierę Kwestii techniki, w reżyserii Michała Buszewicza.

„Kwestia techniki”, reż. Michał Buszewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kwestia techniki”, reż. Michał Buszewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwestia techniki w reżyserii Michała Buszewicza – przedstawienie przygotowane z zespołem maszynistów sceny oraz obsługą techniczną stwarza możliwość dostrzeżenia tego, co na ogół ukryte i pozostające poza obszarem zainteresowań widza, niezdającego sobie sprawy jak prawdziwa może być metafora teatru obowiązująca za kulisami. Teatr jest jak zegar – tarcza to scena, wskazówki to aktorzy, a techniczni to mechanizm.

Zakochałeś się w kimś, kto nie istnieje. Sztuka o teatrze, wystawa o sztuce : Kwestia techniki Michała Buszewicza jest propozycją z zakresu krytyki instytucjonalnej I badania sfer newralgicznych Starego Teatru takimi narzędziami, jak humor i dywersyfikacja. Równoległa do niej wystawa ma pokazywać owe pogranicza widziane z perspektywy sztuk wizualnych; pytać o to, czym jest forma, w tym technika i otwierać widza na poszukiwanie jej w codziennej rzeczywistości; podawać co najmniej kilka możliwości odpowiedzenia na pytanie, czym i po co jest sztuka. Wystawa łączy wątki formalne i egzystencjalne.

Wystawa Zakochałeś się w kimś, kto nie istnieje. Sztuka o teatrze, wystawa o sztuce
Kuratorka: Ewa Tatar
Wernisaż 11 kwietnia 2015 roku, godz. 18.30
Spektakl Kwestia techniki 
Reżyser: Michał Buszewicz
Godz. 19.30
Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Dodaj komentarz