• 2015-04-11

Pustki z najnowszym krążkiem

26 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze odbędzie się koncert zespołu Pustki, który zakończy tegoroczny festiwal Port Literacki.

Pustki, fot. Filip Styliński (źródło: materiały prasowe)

Pustki, fot. Filip Styliński (źródło: materiały prasowe)

Mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Najnowszy krążek Safari, który ukazał się w marcu tego roku jest tego najlepszym dowodem. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki.

Produkcyjnie na Safari swoje piętno odcisnęli trzej producenci – Bartek Dziedzic, Adam Toczko oraz Eddie Stevens. Teraz mówi się o nich, że nagrali płytę roku, najbardziej przebojową w dotychczasowym dorobku. Jedno jest pewne, Pustki potrafią zaskakiwać. Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

Koncert zespołu Pustki
26 kwietnia 2015 roku
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz