Monika M. Korona. Wystawa z cyklu Czas–przestrzeń–miejsce

Od 17 kwietnia w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie odbędzie się wernisaż wystawy Moniki M. Korony. Wystawa odbędzie się w ramach cyklu Czas–przestrzeń–miejsce.

Monika M. Korona, wystawa z cyklu Czas–przestrzeń–miejsce, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika M. Korona, wystawa z cyklu Czas–przestrzeń–miejsce, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentowana instalacja malarska jest próbą połączenia malarstwa z przestrzennymi elementami świetlnymi i zastaną przestrzenią galeryjną. Nie ma charakteru zamkniętej całości, bowiem jest też sumą ograniczeń i warunków, jakie niesie ze sobą konkretne zastane przeze mnie miejsce.

Monika M. Korona – urodziła się w Warszawie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), gdzie obecnie jest adiunktem. Kuratorka cyklu wystaw Zachować dla przyszłości (2006–2009, 2012), współautorka cyklu projektów filmowych Zachować dla przyszłości (2006–2009, 2012), publikacji Sztuka dla nas i potomnych oraz Drzewo wiedzy o współczesnych artystach poznańskich – Żywotność sztuki, (2012). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką projektowo-multimedialną, instalacjami malarskimi, zachowaniem i dokumentacją sztuki współczesnej, animacją komputerową, filmem dokumentacyjnym.

Wystawa Moniki M. Korony
Cykl: Czas–przestrzeń–miejsce
Od 17 kwietnia do 9 maja 2015 roku
Wernisaż: 17 kwietnia 2015 roku, godzina 18.00
Galeria CKiS Wieża Ciśnień
Konin

Dodaj komentarz