Katarzyna Adamek-Chase. Wystawa Jeden kierunek czasu

Od 10 kwietnia w Galerii M Odwach we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę Katarzyny Adamek-Chase Jeden kierunek czasu.

Katarzyna Adamek-Chase, „Primary Yellow” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Adamek-Chase, „Primary Yellow” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeden kierunek czasu to najnowszy projekt, który powstał na bazie wcześniejszych doświadczeń i działań ekspozycyjnych artystki. Mnogość przeplatających się tu wątków sprawia, że wystawa ta jest pewną formą podsumowania jej dotychczasowych poszukiwań, w których skumulowane zostały różnorodne – momentami wyjątkowo skrajne – wątki i problemy badawcze. Jako artystka Katarzyna Adamek-Chase stara się naśladować naturę, która najpełniej manifestuje się w substancji ludzkiej – pełnej sprzeczności, różnorodności i siły.

Od dłuższego już czasu jednym z ważniejszych tematów jest dla mnie pejzaż. Ale nie ten, widziany w sposób oczywisty, a ten postrzegany intuicyjnie. Jako artystka dostrzegam go w każdym ruchu – trochę tak, jakby częściowo mi się objawiał i zachęcał do podążania za nim. Więc czasem, nieco po omacku, zgłębiam jego tajniki, uświadamiając sobie jednocześnie, że pojęcie go jest niemożliwe. Że ów pejzaż jest pewnego rodzaju ułudą, mirażem czy też impresją, która nieustannie mnie zwodzi. Dlatego też w malarstwie mym ważną stała się gra kontrastów, walka elementów, które występując obok siebie symultanicznie, nakładając się i przenikając jednocześnie, tworzą wizualny wielogłos, będący dalekim, przetworzonym przez wrażliwość artysty, echem owego pejzażu – pisze o swojej twórczości Katarzyna Adamek-Chase.

Katarzyna Adamek-Chase – jest absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni filmu animowanego profesora Jerzego Kuci. W 2004 roku odbyła półroczne stypendium na wydziale Sztuk Pięknych Universitat Politècnica de Valènciaw Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką projektową, ilustracją, fotografią.

Wystawa Katarzyny Adamek-Chase Jeden kierunek czasu
Od 10 kwietnia do 23 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 10 kwietnia 2015 roku, godzina 19.00
Galeria M Odwach
Wrocław

Dodaj komentarz