• 2015-04-09

Pięćdziesięciolecie Kontrapunktu

Festiwal sztuki, który dzięki swej różnorodności stanowi atrakcyjne wydarzenie kulturalne dla odbiorców w Polsce i za granicą. Od 17 do 26 kwietnia w Szczecinie odbywać się będzie 50. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt.

50. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt (źródło: materiały prasowe)

50. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt (źródło: materiały prasowe)

Rok 2015 to czas wyjątkowy – czas jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce, a zarazem obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia szczecińskiego Przeglądu Teatrów Małych Form, od 1995 funkcjonującego pod nazwą Kontrapunkt. Dla festiwali teatralnych taki jubileusz nie jest zjawiskiem codziennym, ponieważ rzadko która impreza teatralna, zainicjowana w latach sześćdziesiątych, potrafiła tak zmienić swoje oblicze, by w XXI wieku pozostać żywą, potrzebną i interesującą. Osiągnął to Kontrapunkt, jeden z najstarszych i najdłużej istniejących festiwali teatralnych w naszym kraju.

Kontrapunkt nie ogranicza się jednak tylko do formuły konkursowej i tylko do wydarzeń stricte teatralnych. Wśród propozycji znajdują się zawsze dodatkowe imprezy artystyczne, między innymi spektakle plenerowe, performanse, akcje w przestrzeni miejskiej, wystawy, koncerty, spotkanie naukowe i promocje publikacji.

O wyjątkowości Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt świadczy przede wszystkim jego publiczność: jej liczebność, zróżnicowanie wiekowe, wierność, zaangażowanie, ciekawość i otwartość są najlepszym świadectwem, jakie można wystawić organizatorom festiwalu [...].

Anna R. Burzyńska, Zdolność do patrzenia

50. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt
Od 17 do 26 kwietnia 2015 roku
Szczecin

Dodaj komentarz