• 2015-04-08

Nieznane oblicza Hinduizmu

11 kwietnia o godzinie 18.00 we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Nieznane oblicza Hinduizmu.

„Nieznane oblicza Hinduizmu” – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

„Nieznane oblicza Hinduizmu” – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Wystawa jest próbą zaprezentowania tradycji, która trwa i rozwija się na subkontynencie indyjskim od tysięcy lat. Prezentowane fotografie ukazują hinduizm w jego różnych wymiarach, pozwalają zetknąć się z podstawowymi praktykami, obrzędami i szczegółami dnia powszedniego. Aneta Krejczy, indolog oraz kulturoznawczyni, opowie o cieniach i blaskach życia w Indiach, na podstawie własnych doświadczeń z pobytów na subkontynencie indyjskim.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy różnych form tańca indyjskiego, od najbardziej klasycznych po współczesne. Bharatanatyam – starożytny styl klasycznego tańca indyjskiego, pochodzący z południowych Indii, początkowo tańczony przez tancerki-kapłanki, devadasi, wykona Alicja Jezierska (Ahalya). Indyjski taniec filmowy Bollywood zatańczy Karolina Zarębska – członkini szkoły tańca orientalnego An Najma, natomiast taniec Bahara, jedną z odmian tańca Bollywood, wykona Aleksandra Reimann.

Muzycznym uzupełnieniem indyjskiego wieczoru w Klubie Pod Kolumnami będzie koncert gitarowy Wiktora Mączyńskiego, w autorskim repertuarze łączącym elementy tradycyjnej muzyki indyjskiej z brzmieniami folkowymi.

Organizatorzy: Instytut Studiów Azjatyckich i Klub Pod Kolumnami

Wystawa fotograficzna Nieznane oblicza Hinduizmu
Wernisaż: 11 kwietnia 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa: Od 11 do 30 kwietnia 2015 roku
Klub Pod Kolumnami
Wrocław

Dodaj komentarz