Post Scriptum – wydarzenia wokół wystawy Andrzeja Szarka

9 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu Szarek w reżyserii Jacka Kurzei, koncert Bartłomieja Zajkowskiego oraz na wykład Andrzeja Szarka pt. Dlaczego nie rozumiemy sztuki współczesnej?. Spotkanie zakończy dyskusja.

Plakat wystawy Andrzeja Szarka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Andrzeja Szarka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przypomnijmy, że wystawę prac Andrzeja Szarka w Galerii BWA Sokół można było oglądać od 28 listopada 2014 roku do 11 stycznia 2015 roku. Otwarcia wystawy, której kuratorem była Ewa Rams, dokonali autor i dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, Antoni Malczak. W Galerii zgromadziło się bardzo wielu miłośników sztuki. Na obu piętrach trudno się było przecisnąć. Każdy chciał zamienić chociaż zdanie z Andrzejem Szarkiem. Gratulacjom i życzeniom nie było końca. Liczni sądeczanie podkreślali, że to pierwsza od wielu lat tak duża ekspozycja artysty na co dzień związanego z Nowosądecką Mała Galerią. Wśród gości sporą grupę stanowili uczniowie i studenci bohatera wieczoru. Niektórzy robili sobie pamiątkowe zdjęcia przy poszczególnych pracach, m.in przy takich dziełach jak: Wrzątek frasobliwy, Ornat, Głos wołającego na puszczy. Mój dom, Żądło, Jeździec Apokalipsy, Nosorożes utarty, Szarkus Andreus, czy Piesek Pana Boga (realistyczna rzeźba przedstawiająca ulubionego czworonożnego przyjaciela Andrzeja Szarka –  Dżekusia).

Andrzej Szarek – urodził się 17 stycznia 1958 roku w Nowym Sączu. W latach 1980– 1985 studiował na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1985 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Jana Kucza. W latach 1985– 90 prezentował rzeźby z grupą …kim jesteś. Jest artystycznym opiekunem Nowosądeckiej Małej Galerii. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. W latach 1996–2011 gościnnie wykładał w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. W 2005 roku otrzymał tytuł naukowy, Profesor Sztuk Pięknych. W latach 2000– 2008 członek Rady Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Uprawia rzeźbę, rysunek, plakat, happening. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych. Ponad 70 happeningów i akcji artystycznych, oraz brał udział w ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Post Scriptum – wydarzenia wokół wystawy Andrzeja Szarka
Projekcja filmu Szarek w reżyserii Jacka Kurzei, koncert Bartłomieja Zajkowskiego, wykład Andrzeja Szarka pt. Dlaczego nie rozumiemy sztuki współczesnej?
9 kwietnia 2015 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuk Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu

Dodaj komentarz