• 2015-04-03

Jak całkowicie zniknąć, reż. Przemysław Wojcieszek

17 kwietnia do polskich kin wchodzi film Jak całkowicie zniknąć w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Dystrybutorem filmu jest Alter Ego Pictures.

Plakat filmu „Jak całkowicie zniknąć”, reż. Przemysław Wojcieszek  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat filmu „Jak całkowicie zniknąć”, reż. Przemysław Wojcieszek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka, enfante terrible polskiego kina, autora bezwzględnie szczerych i ironicznie czułych portretów Polski i Polaków, takich jak Głośniej od bomb, W dół kolorowym wzgórzem czy rewelacyjnego Made in Poland.

Tym razem Wojcieszek podąża przez nocny Berlin za swoimi dwiema ekscentrycznymi bohaterkami, które dryfują od przypadkowego spotkania w metrze aż do miłosnego finału. Wszystko w rytm genialnej muzyki Julii Marcell, napisanej specjalnie do filmu Wojcieszka. Razem z bohaterkami odwiedzamy nocne kluby, dyskoteki i dancingi, przypatrując się zabłąkanym w berlińskiej nocy poszukiwaczom miłości, atrakcji czy zapomnienia.

Chciałem transu –  mówi Wojcieszek. –  Nie cierpię kina politycznego, społecznego. Żenują mnie takie filmy. Odrzucam je. Film to sztuka transu, w którym kolory, rytmy, dźwięki układają się w hipnotyczny sen. Myślę, że nam to się udało.

Jak całkowicie zniknąć, reż. Przemysław Wojcieszek
Dystrybutor: Alter Ego Pictures
Zdjęcia: Weronika Bilska
Obsada: Agnieszka Podsiadlik, Pheline Roggan
W kinach od 17 kwietnia 2015 roku

Dodaj komentarz