Mikael Kihlman – Poland

Od marca w Akademii Sztuk Pięknych i Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawy grafik Mikaela Kihlmana – Poland.

Mikael Kihlman „Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikael Kihlman „Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikael Kihlman – urodził się w 1953 roku w Uppsali, mieszka w Sztokholmie. Artysta grafik i malarz. Brał udział w dużej liczbie wystaw w Szwecji i za granicą. Otrzymał wiele międzynarodowych nagród za czarno–białe i kolorowe grafiki wykonane w technice suchej igły, między innymi w Kanadzie, Polsce, Chinach, Rumunii, Serbii, Hiszpanii i Japonii. W Szwecji otrzymał nagrodę Karlskoga Nobel Art Award w 2001 r., stypendium Zrzeszenia Artystów Szwedzkich im. Erica Wessel-Fougstedta w 2004 r. i wraz z dziennikarzem Karlem Haskelem honorowe stypendium od Fundacji Nilsa G. Stenqvista w 2009 roku.

Prace Mikaela Kihlmana znajduja się w zbiorach Muzeum Brytyjskiego w Londynie, w Malmö, Muzeum Sztuki w Norrköping, Muzeum Sztuki w Borås, Muzeum Värmlands w Karlstad, Szwedzkiej Rady Sztuki, kolekcjach regionalnych i prywatnych, a także międzynarodowych Biennali i Triennali sztuki. Członek Zrzeszenia Artystów Grafików Szwedzkich, Grafik i Väst w Geteborgu, Taidegraafikot w Finlandii i Szwedzkiego Związku Zawodowego Artystów.

W dniu 30 marca Mikael Kihlman otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawy Mikael Kihlman – Poland

Wystawa czynna od 19 marca do 15 kwietnia 2015 roku
Galeria Neon w Akademii Sztuk Pięknych  im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Wystawa czynna od 26 marca do 26 kwietnia 2015 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz