Joanna Krzysztoń, Grzegorz Rogala – Instrument

Od 10 kwietnia w Galerii Entropia we Wrocławiu będzie można oglądać instalację multimedialną Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali Instrument.

Joanna Krzysztoń, Grzegorz Rogala, „Instrument” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Krzysztoń, Grzegorz Rogala, „Instrument” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Instalacja multimedialna Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń Instrument mogłaby też mieć tytuł Duet albo Utwór na dwa instrumenty.

Rezygnujemy z liczby mnogiej aby podkreślić jedność/spójność instalacji. Dwa instrumenty, chociaż bardzo się różniące, stanowią całość, której dwoje lub jeden grający nadają życie uruchamiając zarówno dźwięk jak i tworząc obraz. Instalacja ta jest formą dialogu. Na początku, w fazie jej powstawania, był to dialog miedzy nami – mówi Joanna Krzysztoń.

Joanna Krzysztoń – studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1978 roku w pracowni prof. J. Tarasina). W latach 1978–1981 była członkiem eksperymentalnego teatru Akademia Ruchu, w którego akcjach ulicznych uczestniczyła również w ostatnich latach. W roku 2007 otrzymała stypendium Ministerstwa Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Od paru lat współprowadzi Galerię 2b+r w Warszawie. Od ukończenia studiów głównym nurtem jej twórczości pozostaje malarstwo. W ostatnim okresie, dzięki współpracy artystycznej z mężem Grzegorzem Rogalą, tworzy również instalacje łączące malarstwo z efektami komputerowymi. Prowadzi zajęcia z malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej na wydziale Grafiki. W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Grzegorz Rogala – w latach 1976–1981 studiował na wydziale operatorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej. Od 1988 prowadzi Studio Rogala, zajmujące się produkcją i postprodukcją filmową. Zrealizował oraz brał udział w realizacji około 800 projektów filmowych i reklamowych. Od 10 lat zajmuje się czynnie filmem artystycznym, fotografią i sztuką interaktywną. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, jak również w kolekcjach prywatnych we Francji, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii, Polsce. Od 2007 prowadzi razem z Joanną Krzysztoń i Józefem  Piwkowskim Galerię 2b+r w Warszawie. Ma na swoim koncie ponad 40 wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Od 2011 roku wykładowca na wydziale grafiki WIT w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Instalacja Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali Instrument 
Od 10 kwietnia do 28 kwietnia 2015 roku
Wernisaż: 10 kwietnia 2015 roku, godzina 18.00
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz