• 2015-04-02

hamlet przez małe h

9 kwietnia z okazji 5-lecia Teatru Imka odbędzie się premiera spektaklu hamlet w reżyserii Joanny Drozdy.

„5 lat Teatru Imka”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„5 lat Teatru Imka”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Konflikt na linii kultury i władzy to jeden z wątków hamleta w reżyserii i adaptacji Joanny Drozdy, którego premiera zaplanowana jest w Teatrze IMKA na 9 kwietnia 2015r. W obsadzie zobaczymy: Iwonę Bielską, Krzysztofa Dracza, Dobromira Dymeckiego, Mateusza Króla, Piotra Żurawskiego, Piotra Polaka, Agnieszkę Roszkowską oraz Tomasza Tyndyka. Kostiumy i scenografię zaprojektował Łukasz Błażejewski, projekcja wideo – Wojtek Kaniewski, muzyka i teksty piosenek – Daniel Pigoński.

Wystawiam hamleta według szekspirowskiej tragedii w przekładzie Jerzego S. Sity: hamleta przez małe h, bo główny bohater, spadkobierca królestwa, syn wielkiego i zasłużonego ojca Hamleta, szuka dla siebie nowej drogi, wbrew rodzinnemu dziedzictwu. hamlet to artysta-kamikadze. Nie uznaje kompromisów. Nienawidzi sytuacji, w której przedstawiciele władzy traktują obywateli jak bezmyślną masę, kształtowaną za pomocą mass mediów. Mediów, które nieustannie penetrują nasze życie, są obecne w naszych domach i próbują nas zmanipulować, skolonizować, zwasalizować. Nie używają przemocy, ale są niebezpieczne jak dawne tyranie. Młody hamlet na to się nie godzi. Chcę to pokazać. Dlatego spektakl rozgrywa się w mediach i w teatrze.

Joanna Drozda, reżyser

Spektakl hamlet
9 kwietnia 2015 roku
Teatr Imka w Warszawie

Komentarze (2) do artykułu “hamlet przez małe h”

  1. Mira

    Imka ma już 5 lat. Czas biegnie bardzo szybko.

  2. K.R.

    Spektakl świetny. Warto polecenia i ruszenia tyłka z kanapy, aby dostać się do IMKI. To nie miał jeszcze okazji go zobaczyć, to powinien koniecznie się wybrać.

Dodaj komentarz