• 2015-04-01

Passion, czyli fryzjer w balecie

23 marca na deskach Teatru Wielkiego odbył się spektakl interdyscyplinarny Piotra Hulla Pasja/Passion. Wzięły w nim udział między innymi: aktorki Agnieszka Żulewska i Marieta Żukowska.

Spektakl „Passion/Pasja” w reż. Piotra Hulla (źródło: materiał prasowy organizatora)

Spektakl „Passion/Pasja” w reż. Piotra Hulla (źródło: materiał prasowy organizatora)

Passion/Pasja to interdyscyplinarny spektakl, wyprodukowany i napisany przez Piotra Hulla. Projekt, z założenia niepowtarzalny i wystawiany na deskach Teatru Wielkiego tylko raz, obejmował takie sztuki jak: teatr, balet, improwizacja, instrumentalizm, video-art oraz pokaz sztuki fryzjerskiej. Hull, który (wraz z Martyną Iwańską) jest także reżyserem spektaklu, pogodził w nim poetycką wymowę z matematyczną precyzją. Podczas 7 części zaprezentowano 14 definicji pasji, 14 modelek przeszło metamorfozy za sprawą 7 fryzjerów, a wszystko rozgrywało się na szachownicy złożonej z 14 pól. Nie mogło być inaczej – w końcu 14 to właśnie liczba pasji.

Piotr Hull – fryzjer, właściciel salonu Wilcza 18, współwłaściciel Barberian Acedemy & Barber Shop oraz wydawca magazynu Żurnal – swoim przedsięwzięciem udowodnia, że artystą może być każdy, pod warunkiem, iż wykonuje swój zawód z pasją i poszanowaniem dla rzemiosła. Passion jest jego subiektywną impresją na temat poszukiwania w sobie bożej iskry, która może przemienić się w swoisty klucz do nieśmiertelności.

Passion/Pasja | Piotr Hull
Premiera: 23 marca 2015 roku
Teatr Wielki
Warszawa

Dodaj komentarz