Mleczny brat nagrodzony

Mleczny brat w reżyserii Vahrama Mkhitaryana został nagrodzony statuetką dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego z Grupy Wyszehradzkiej na 22. International Film Festival Febiofest na Słowacji.

Kadr z filmu „Mleczny brat” w reż. Vahrama Mkhitaryana (źródło: materiał prasowy Studia Wajda)

Kadr z filmu „Mleczny brat” w reż. Vahrama Mkhitaryana (źródło: materiał prasowy Studia Wajda)

Mleczny brat, który powstał w ramach programu 30 Minut. Jest to wspólna produkcja Wajda Studio oraz Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Jury w składzie Tomasz Grabiński, Katalina Vajda i Matúš Vizár wyłoniło zwycięzcę spośród 24 międzynarodowych tytułów, w tym pięciu produkcji z Polski.

Mleczny brat to historia 10-letniego Seto. Chłopiec żyje w małej wiosce ze swoją rodziną i marzy o rodzeństwie, które wkrótce ma przyjść na świat. Aby moment ten nadszedł jak najszybciej, Seto zawiązuje na gałęziach drzewa białe chusteczki. Niestety nowonarodzone niemowlę umiera. Jego miejsce w rodzinie wypełnia mały baranek, karmiony piersią przez matkę Seto.

Dotychczas Mlecznego brata doceniono na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi w Koszalinie, Krakowie i Gdyni. Film, będący koprodukcją polsko-armeńską, otrzymał także nagrodę Golden Apricot dla najlepszego armeńskiego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Erywaniu. W styczniu 2015 roku Mleczny brat otrzymał Grand Jury Prize w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Europejskich na Festiwalu Filmowym Premiers Plans w Angers.

Mleczny brat w reżyserii Vahrama Mkhitaryana
Rok produkcji: 2012
Studio Wajda, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Munka
Nagroda w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny
22. Międzynarodowy Festiwal Filmu Febiofest na Słowacji

Dodaj komentarz