• 2015-04-01

Anathema sentymentalnie w Łodzi

9 kwietnia o godzinie 20.00 w łódzkiej Wytwórni Music Club odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji dwudziestopięciolecia zespołu Anathema.

Koncert Anathemy w Łodzi – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Koncert Anathemy w Łodzi – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema wraca na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży. Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu – Weather Systems. Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. W czerwcu 2014 roku Anathema wydała kolejny album Distant Satellites. Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.

Jubileuszowy koncert zespołu Anathema
9 kwietnia 2015 roku, o godz. 20.00
Wytwórnia Music Club
Łódź

Dodaj komentarz