Obrazy Z Pracowni Profesora Adama W.

Od 26 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie można oglądać wystawę obrazów Pracowni Malarstwa prof. Adama Wsiołkowskiego, dr Marcina Kowalika i studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Plakat wystawy „Z Pracowni Profesora Adama W.” (źródło: Wydział Malarstwa ASP w Krakowie)

Plakat wystawy „Z Pracowni Profesora Adama W.” (źródło: Wydział Malarstwa ASP w Krakowie)

W wystawie biorą udział: prof. Adam Wsiołkowski, dr Marcin Kowalik, Natalia Nowicka, Dariusz Milczarek, Anita Sikora, Mateusz Maliborski.

Adam Wsiołkowski – urodził się w 1949 roku w Krakowie – polski artysta malarz. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W latach 2008–2012 był rektorem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego. W 1973 uzyskał dyplom z wyróżnieniem i medalem rektora oraz rozpoczął pracę pedagogiczną w Akademii. W 1992 uzyskał tytuł profesora. Prowadzi pracownię malarstwa. Miał 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. W 1991 otrzymał nagrodę ministra kultury i sztuki RP za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a w 2012 nagrodę ministra kultury i dziedzictwa narodowego za wkład w rozwój wyższego szkolnictwa artystycznego.

Jest autorem cyklów malarskich: Matnia (od 1972), Zjawisko (od 1974), Miasto nieznane (od 1979), Autoportret (od 1979), Obecność (od 1984), Felek i ja (od 2003). W 1973 opracował projekt kolorystyki zewnętrznej elektrowni Dolna Odra pod Szczecinem[1]. Jego prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa Z Pracowni Profesora Adama W.
Artyści: Adam Wsiołkowski, Marcin Kowalik, Natalia Nowicka, Dariusz Milczarek, Anita Sikora, Mateusz Maliborski
Wystawa czynna od 26 marca do 22 kwietnia 2015 roku
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Dodaj komentarz