Audioteka rozwija projekt Lemoteka

Audioteka rozwija projekt Lemoteka poświęcony Stanisławowi Lemowi, promując jego dzieła w wersji audio.

Stanisław Lem, „Niezwyciężony” – okładka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Stanisław Lem, „Niezwyciężony” – okładka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Lemoteka to projekt stworzony z inicjatywy Audioteki w hołdzie twórczości Stanisława Lema. Lemoteka to zbiór powieści pisarza w wersji audio, przygotowany specjalnie dla jego fanów oraz dla wszystkich miłośników fantastyki. Do nagrania w formie audiobooków wybrano wspólnie z serwisem Lem.pl (który reprezentuje osoby opiekujące się spuścizną po pisarzu) łącznie 16 książek Stanisława Lema

Projekt zapowiada się co najmniej obiecująco. Jest to pierwsza tak obszerna kolekcja dzieł Lema w formie audio, obejmująca właściwie wszystkie najważniejsze utwory pisarza. Utwory Lema cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, tylko w ubiegłym roku mieliśmy kilkadziesiąt nowych wydań na całym świecie, od Argentynę aż po Chiny. Obserwujemy jednak rosnącą popularność książek audio i z pewnością dają one szansę poszerzenia kręgu wielbicieli twórczości Lema. Uważam, że audiobooki mogą w dużym stopniu przyczynić się do popularyzacji literatury.

(Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema)

Do tej pory w ramach Lemoteki ukazały się audiobooki: Cyberiada w wykonaniu Macieja Kowalika, Dzienniki gwiazdowe w wykonaniu Wojciecha Żołądkowicza, Eden w wykonaniu Jacka Rozenka oraz superprodukcja Niezwyciężony będąca rozbudowanym, nowoczesnym słuchowiskiem w reżyserii Grzegorza Pawlaka, z udziałem m.in. Krystyny Czubówny, Daniela Olbrychskiego, Eryka Lubosa, czy Arkadiusza Jakubika, z oryginalną muzyką w wykonaniu legendy polskiej alternatywy zespołu Ścianka.

Audioteka pracuje też nad kolejnymi premierami. W kwietniu będzie można wysłuchać audiobooka Głos Pana, w interpretacji Dariusza Bereskiego. Kolejne audiobooki będą ukazywać się cyklicznie co miesiąc. Wśród nowych nagrań znajdą się takie tytuły jak np. Kongres futurologiczny, Opowieści o pilocie Pirxie i Solaris. Jedno z tych dzieł zostanie przygotowane w formie kolejnej superprodukcji.

Projekt Lemoteka
Audioteka
Warszawa

Dodaj komentarz